KOSGEB KOBİ BEYANNAMELERİNİN GÜNCELLENMESİ GEREKMEKTEDİR…

KOSGEB KOBİ BEYANNAMELERİNİN GÜNCELLENMESİ GEREKMEKTEDİR…
KOBİ Beyannamesi; KOBİ’lerin ve işletmelerin; vergi borçlarını, adreslerini, ailevi durumlarını veya banka hesaplarına ilişkin bilgileri hesaplayabilmek ve takip altında tutabilmek amacıyla KOSGEB tarafından istenmektedir. KOBİ Beyannamesi kapsamında, bilgilerin yanlış veya eksik olmasından dolayı doğacak tüm hukuki ve mali sorumluluk işletmeye, KOBİ’ye, girişimciye ait olacaktır. Beyanname dolduruken lütfen dikkatli olalım ve uzman birine danışarak dolduralım lütfen.

Her yıl KOBİ’lerin ve işletmelerin bir önceki mali yıla ait yıllık vergi beyannameleri oluşturulduğunda KOSGEB bilgi ekranları kapatılmaktadır. Sistem KOBİ’lerin ve işletmelerin mali verilerini güncellemesini istemektedir. KOBİ’lerin ve işletmelerin yıllık vergi beyannameleri ve kurumlar vergisi beyannameleri çıkmıştır. Mayıs ayı ile beraber KOSGEB ekranları kapanmıştır.

KOSGEB ekranları kapalı konumda iken herhangi bir teşvik başvurusu yapılamaz. Ödeme talep formlarının da teslimi malesef yapılamamaktadır.

KOBİ’lerin ve işletmelerin göz ardı etmeden KOSGEB bilgi ekranlarına girip 2016 yılı mali verilerini güncellemelerini ve evraklarını bağlı bulundukları KOSGEB Müdürlükleri’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Cenk ZEREN
DIAMOND DANIŞMANLIK
0535 632 68 45
www.diamonddanismanlik.com